Preokret Juventusa u Rimu, uz 7 golova i promašen penal domaćina

09/01/2022

-

20:29

Preokret Juventusa u Rimu, uz 7 golova i promašen penal domaćina - Copyright Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Fudbaleri Juventusa slavili su protiv ekipe Rome na ''Olimpiku'' sa 4:3 u okviru 21. kola italijanske Serije A. Zaista smo gledali spektakularan meč, koji je nakon mnogo preokreta pripao gostujućem timu.

Domaći su dobro otvorili utakmicu i došli do vođstva već u 11. minutu. Žordan Vereto je uposlio sjajnog Tamija Abrahama koji se sjajno snašao i pogodio za 1:0.

Ipak, samo sedam minuta kasnije Juve je došao do izjednačenja. Federiko Kijeza je poslao pas ka Paulu Dibali koji je preciznim udarcem savladao Ruija Patrisija.

Na startu drugog dela Rimljani su opet poveli. Henrik Mkhitarijan je šutirao sa nekih 20 metara, a lopta se od Davidea Fuganija odbila i promenila pravac, pa tako prevarila Vojčeha Ščešnog.

Uspela je Roma da postigne i treći pogodak i delovalo je da će doći do pobede. U 53. minutu je Lorenco Pelegrini fenomenalno izveo slobodan udarac sa 20 metara. Šutirao je Italijan preko zida i pogodio same rašlje protivničkog gola i tako postavio na 3:1.

Međutim, nije se predavao Juve, Najpre je Alvaro Morato sjajno centrirao ka Manuelu Lokateliju, koji je odlično trznuo glavom i poslao loptu u mrežu Rome. Samo dva minuta kasnije Dejan Kuluševski je natrčao na jedan odbitak i pogodio za 3:3.

Četvrti i, ispostaviće se, pobedonosni gol bio je delo Matije De Šilja, koji je primio loptu u protivničkom kaznenom prostoru i pogodio bliži ugao za veliku radost torinskih navijača.

Ali tu nije bio kraj uzbuđenjima. Igrao se 81. minut kada je Matijas De Ligt igrao rukom u svom šesnaestercu i sudija je nakon asistencije iz VAR sobe pokazao na belu tačku, uz direktan crveni karton koji je pokazan Holanđaninu. Odgovornost je preuzeo Pelegrini, ali je Ščešni maestralno reagovao i odbranio jedanaesterac. Lopta se potom odbila do Pelegrinija, ali ju je on poslao pored gola.

U narednom kolu Roma na svom terenu dočekuje Kaljari 16. januara, dok će Juventus ugostiti ekipu Udinezea 15. januara.