16/01/2022

-

21:26

Real Madrid - Copyright profimedia

U finalu Superkupa Španije odigranom u Rijadu, Real Madrid je rutinski stigao do trofeja pobedivši Atletik Bilbao rezultatom 2:0 (1:0).

Mrežu Baskijaca načeo je Luka Modrić  u 38. minutu, Rodri je bio u prodoru po desnoj strani, pravovremeno je uposlio reprezentativca Hrvatske koji je zakoračio u kazneni prostor i preciznimn udarcem pogodio gornji levi ugao za vođstvo Madriđana.

U 50. minutu Lukas Vaskez je sa desnog boka proigrao Karima Benzemu, njegov šut sa 15 metara izblokirao je Jeraj Alvarez, ali ga je lopta prilkom intervencije udarila u ruku.

Nakon pregledavanja spornog momenta, dosuđen je penal koji je upravo Benzema pretvorio u vođstvo od 2:0.

U 86. minutu posle centrašuta sa leve strane dobro je reagovao rezervni napadač Atletika  Raul Garsija, zahvatio je loptu glavom u petercu, a  Eder Militao igrao rukom. Pored dosuđenog jedanaesterca, štoperu Madriđana pokazan je i crveni karton, međutim  udarac Raula Garsije odbranio je Tibo Kurtoa.