Kup afričkih nacija: Egipat posle penala bolji od Kameruna

03/02/2022

-

22:58

Kamerun - Egipat - Copyright Tanjug/(AP Photo/Sunday Alamba)

Fudbaleri Egipta plasirali su se u finale Kupa afričkih nacija, eliminisali su domaćina turnira Kamerun posle boljeg izvođenja penala rezultatom 3:1. Posle 120 minuta igre golova nije bilo.

Golman Egipta Abugabal poznat kao Gabaski, odbranio je udarce Mukudija i Lea Silikija, dok je Nži ciljao pored stative, dok su njegovi saigrači bili nepogrešivi sa 11 metara.

Egipat je i plasman u četvrfinale izborio na penal ruletu, kada je bio bolji od Obale Slonovače.

U prvom poluvremenu, Kamerun je mrežu Egipta ugrozio posle kornera. Štoper Ngade je pogodio prečku, a potom je i Toto Ekmabi propustio priliku.

Egipat nije ozbiljnije zapretio do 55. minuta, Salah je imao otvoren put ka golu prosle greške protivnika na svojoj polovini, ali je golman Kameruna Onana istrčao van kaznenog prostora i presekao prodor golgetera Liverpula.

U 68. minutu. opet posle kornera, Ekambi je na prvoj stativi  šutirao glavom, a golman Gabaski dobro intervenisao.

Mogao je Egipat i u regularnom delu do trijumfa, u 117 minutu Ramadan Sobi je prošao čuvara po desnoj strani, oštro centrirao ali je uspeo da u petercu kamerunaca promaši trojicu saigrača.

U finalu Egipat će igrati protiv Senegala, dok će se Kamerun sa Burkinom Faso boriti za treće mesto.