17/02/2022

-

20:46

Baraž osmine finala Lige konferencija: Gakpo srušio Krstajićev Makabi, "Žule" Stojković pocrveneo u Rapidu - Copyright Tanjug/ AP Photo/Peter Dejong

Makabi iz Tel Aviva izgubio je od PSV-a u Ajndhovenu 1:0 u prvoj utakmici baraža osmine finala Lige konferencija.

PSV je očekivano dominirao protiv Makabija i već posle 11 minuta Gakpo je doneo prednost. U gostujućem timu od starta je igrao i Đorđe Jovanović, ali je bio veoma dobro čuvan, pa ga je u 63. minutu zamenio Kuvas.

Mitjiland je nadigrao PAOK u Danskoj. Na centaršut Evandera u 20. minutu Anderson je snažnim udarcem matirao golmana grčkog tima. Andrija Živković igrao je od starta za PAOK koji je pred kraj poluvremena propustio preko Cingarasa veliku priliku.

Treći srpski internacionalac Filip Stojković neće videti revanš protiv Vitesea jer je zaradio isključenje u 66. minutu. Dobar je bio desni bek Rapida do tada, kao i ceo tim Austrijanca koji je golom Drujfa i Grula već od 16. minuta povedo 2:0. Iskoristili su Holanđani igrača više i preko Opende, posle odlične akcije, smanjii su na 2:1.

/Drujf 1, Gruzl 16 - Openda 74/

Olimpik Marselj - Karabag 21.00 (TV Arena sport 8)

Lester - Randers 21.00 (TV Arena sport 7)

Seltik - Bodo Glimt 21.00 (TV Arena sport 6)

Sparta Prag - Partizan 21.00 (TV Arena Premium 1)

Revanš mečevi igraju se 24. februara

U osmini finala plasman su već obezbedili kroz pobede u grupnoj fazi LASK, Gent, Roma, AZ Alkmar, Fejenord, Kopenhagen, Ren i Bazel. Žreb za osminu finala održaće se 25. februara.