20/02/2022

-

20:11

Inter-Sasuolo - Copyright Tanjug/ AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Sasuola savladali su Inter na ''Đuzepe Meaci'' sa 0:2 (0:2) u meču 26. kola italijanske Serije A.

Sasuolo je poveo već u osmom minutu meča kada je Hakan Čalhanoglu izgubio loptu na svojoj polovini, Berardi je asistirao Raspadoriju koji je postigao osmi pogodak u sezoni.

U 26. minutu bilo je 0:2: Traore je uputio idealan centaršut a Skamaka izbegao ofsajd zamku i došao do svog 10. gola ove sezone u Seriji A. U poluvremenu je Simone Inzagi poslao Damfrisa i Džeka na teren umesto Darmijana i Galjardinija, zaigrali su i Vidal i D'Ambrozio umesto Hakana Čalhanoglua i Perišiča ali Nerazuri nisu mogli da ugroze goste.

U četvrtom minutu nadoknade drugog dela igre Inter je došao do gola: Vidal je centrirao a De Fraj sjajno zahvatio loptu glavom i postavio konačan rezultat. Ipak, ova gol nije priznat jer je pregledom snimka ustanovljeno da je u prethodnoj situaciji Dimarko igrao rukom. Aleksandar Kolarov proveo je ceo meč na klupi Intera, dok Filip Đuričić zbog povrede nije bio u sastavu Sasuola.

Inter je ovim porazom ostao na drugom mestu sa dva boda manje od lidera, gradskog rivala Milana, s tim da Nerazuri imaju i meč manje od Rosonera. Sasuolo je došao do 11. pozicije i ima 33 boda. Neazruri će u narednom kolu gostovati Đenovi, dok će Sasuolo ugotiti Fiorentinu.