Barselona savladala Napoli i plasirala se u osminu finala Lige Evrope

24/02/2022

-

22:59

Barselona savladala Napoli i plasirala se u osminu finala Lige Evrope - Copyright profimedia

Efikasnom igrom fudbaleri Barselone savladali su u gostima Napoli rezultatom 4:2 i nakon 1:1 na Kamp Nou, izborili plasman u osminu finale Lige Evrope.

Furiozno su počeli gosti. Golgertersku seriju otvorio je levi bek Đordi Alba. Krunisao je ubitalčnu kontru  u kojoj je veliki doprinos dao Adama Traore. Pravovremeno je proigrao Albu koji je doneo vošstvo svom timu.

Pet minuta kasnije viđena je majstorija Frenkija De Jonga. Udarcem sa 20 metara smestio je loptu u gornji levi ugao za 2:0.

Napoli se vratio u igru sredinom poluvremena, Insinje je realizovao penal i smanjio na 2:1.

U finišu poluvremena napadačke sposobnosti pokazaom je štopwer Đerar Pike. Prihvatio je odbijenu loptu i sa 15 metara pogodio donji levi ugao - 3:1.

Adama Traore bio je raspoložen za asistencije, u 59. minutu pripremio je šansu Obamejnagu, a pojačanje Katalonaca u zimskoj pauzi bio precizan za 4:1.

U finišu meča Politano je kaznio grešku Nika Gonzalesa i postavio konačnih 4:2.

Dinamo - Sevilja 1:0