Gradski derbi pripao Sitiju: De Brujne kreator trijumfa nad Junajtedom

06/03/2022

-

19:45

Mančester Siti - Copyright Tanjug/(AP Photo/Jon Super)

Fudbaleri Mančester Sirtija bili su bolji u gradskom derbiju od Junajteda, zabeležili su ubedjivu pobedu od 4:1 (2:1).

U trijumfu "Građana" važnu ulogu odigrao je Kevim De Brujne, dvostruki strelac u prvom poluvremenu i asistent kod trećeg pogotka.

Belgijanac je u 5. minutu pratio akciju Griliša i Bernarda Silve po levoj strani,  našao se na pravom mestu i nabačenu loptu na osam metara od gola udarcem po zemlji poslao u mrežu - 1:0.

Junajted je uzvratio 15 minuta kasnije, krenula je kontra gostiju koju je pokrenuio iz svog šesnaesterca Van Bisaka, a završio je sjajnim šutem sa 16 metara Džejdon Sančo za 1:1.

Pet minuta kasnije u prodoru je bio Foden, njegov udarac zaustavio je De Hea, pokušaj Silve je izblokiran, ali je akciju pogotkom ipak krunisao De Brujne koji je odbitak posalo u mrežu - 2:1.

Raspucao se Rijad Marez u nasatvku, korner sa leve strane izveo je De Brujne, centrirao je na 15 metara odakle je loptu zahvatio Marez i smestio je u suprotan ugao - 3:1. U samom finišu prodor Gindogan je bio u prodoru, idealnio je uposlio Mareza za konačnih 4:1.