Liga šampiona: Sigurna pobeda Čelsija na gostovanju Lilu

16/03/2022

-

22:53

Čelsi - Copyright Tanjug/(AP Photo/Michel Spingler)

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrfinale Lige šampiona, na gostovanju Lilu pobedili su 2:1, a bili su bolji i u prvom meču na Stamford Bridžu koji su rešili u svoju korist  rezultatom 2:0.

Prednost tima iz Londona domaćin je ugrozio u 36. minutu, Žorginjo je igrao rukom u svom šesnaestercu, nakon pregledanog snimka dosuđen je penal koji je u vođstvo pretvorio Burak Jilmaz.

U finišu poluvremena Žorgijno se iskupio za skrivljeni jedanaesterac, proigrao je Kristijana Pulišića koji je pogodio donji levi ugao za 1:1.

U 63. minutu Lil je imao priliku da povede, Šeka je šutirao glavom i pogodio stativu. Kazna je stigla vrlo brzo, Mejson Maunt je sa levog boka centrirao na drugu stativu, natrčao je kapiten Aspilikueta, zahvatio loptu kolenom i smestio je u mrežu za 2:1.

"Plavci" će se za prolaz u polufinale boriti protiv Reala.