Roma za poluvreme pregazila Lacio, Ejbraham strelac u 56. sekundi

20/03/2022

-

19:56

Roma - Copyright Tanjug/(AP Photo/Andrew Medichini)

Rimski derbi nije doneo nikakvu neizvesnost, nadahnuti fudbaleri Rome pregazili su Lacio. U prvom poluvremenu stekli su nedostižnih 3:0 i na kraju slavili koju gosti nisu mogli da ugroze.

Furiozan početak "Vučice" doneo je najbrži gol u duelima dva ljuta rivala. Tami Ejbraham, najbolji strelac Rome već u 56. sekundi je matirao golmana Strakošu. Pelegrini je prethodno napravio spektakl. Direktno iz kornera sa leve strane pogodio je prečku, na pravom mestu našao se napadač Engleske i odbitak smestio u mrežu.

U 22. minutu viđena je još jedna dobra akcija domaćina, Rik Karsdorp je centrirao sa desne strane na drugu stativu do Ejbrahama koji je sjajno reagovao i zakucao loptu u mrežu - 2:0.

Potom je Lorenci Plelegrini izveo pravu majstoriju, iz slobodnog udarca sa 25 metara prebacio je živi zid i "skinuo paučinu" u levom uglu golmana Lacija - 3:0. Mikhitarijan je potom uzdrmao prečku već u narednom ataku ka golu gostiju.

Ejbraham je u 67. minutu imao prilku da upiše het-trik, primirio je dubinsku  loptu koja je preletela štopera Lacija Aćerbija, našao se pred Strakošom i za malo bio neprecizan.