23/03/2022

-

18:24

Kadeti Srbije savladali Tursku sa 3:2 - Copyright MN Press

Fudbalska reprezentacija Srbije u uzrastu do 17 godina savladala je selekciju Turske sa 3:2 u okviru prvog kola grupe 7 druge faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Vodeći pogodak postigao je napadač Crvene zvezde, Mateja Bubanj već u drugom minutu meča, nakon asistencije Aleksandra Stanković. Već nakon pet minuta isti igrač je pogodio za 2:0,  a u ulozi asistenta bio je Jovan Milošević.

Ipak, u nastavku je Turska uspela da nađe pravi ritam i potpuno se vrati u meč. Najpre je u 34. minutu Kenan Jildiz zatresao mrežu srpskog tima, da bi u drugom delu, u 74. minutu Arda Guler iskoristio asistenciju Halila Ozdemira i izjednači rezultat.

Međutim, uspela je srpska selekcija da smogne snage i dođe do sva tri boda. Igrao se 79. minut kada je Jovan Šljivić nakon proigravanja Stefana Bukinca dobro reagovao i pogodio za konačnih 3:2.

SRBIJA: Marinković, Đekić, Majstorović, Serafimović, Bukinac, Mijatović (24. Nikolašević, 72. Nedeljković), Stanković, Džodić (72. Pivaš), Kovačev (62. Vukičević), Milošević (72. Šljivić), Bubanj. Selektor Radovan Krivokapić

TURSKA: Bajram, Javuz (80. Bulbul), Kojunču, Erdal (80. Ajhan), B.Jilmaz, Guler, Jontem (80. Sonmez), Čiraloglu, Jildiz, Klišču (62. Ezdemir), Uzun. Selektor Ovsun Basar