12/06/2021

-

17:03

Vels i Švajcarska podelili bodove - Copyright Tanjug / AP Photo/Dan Mullan, Pool

Fudbaleri Velsa i Švajcarske remizirali su1:1 (0:0) na startu ovogodišnjeg Evropskog prvenstva.

Nije to bila preterano lepa utakmica, šta više, tokom prvih 45 minuta viđen je prilično nezanimljiv, na momente veoma dosadan fudbal, ali su se igrači oba tima u nastavku probudili i viđena su dva gola.

Švajcari su bili bolji tim, imali su više loptu u nogama, stvarali bolje prilike, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost koju im je u 49. minutu doneo Bril Embolo.Nju im je oduzeo Kifer Mur sjajnim udarcem glavom sa pet-šest metara i Velšani su sigurno zadovoljniji ovim bodom.

Meč između Velsa i Švajcarske ostaće upamćen i kao prvi na ovom Evropskom prvenstvu na kojem je nakon asistencije VAR tehnologije poništen gol, budući da se nakon pregledanog snimka jasno videlo da je Mario Gavranović bio u nedozvoljenoj poziciji.