Finska do istorijske pobede u utakmici na kojoj niko nije mislio na fudbal

12/06/2021

-

21:57

Finska do istorijske pobede u utakmici na kojoj niko nije mislio na fudbal - Copyright Tanjug AP/Martin Meissner

Fudbaleri Finske savladali su selekciju Danske u utakmici 1. kola grupe B na Evropskom prvenstvu, koja se igrala u Kopenhagenu 1:0 (0:0).

Istorijski trijumf debitanta na završnom turniru ostao je u debeloj senci svega onoga što se dešavalo na kraju prvog poluvremena kada je najbolji fudbaler Danske selekcije Kristijan Eriksen kolabirao na terenu i lekari mu se više od pola sata borili za život.

Nakon što su iz bolnice došle informacije da prvotimac Intera nije životno ugrožen i da je njegovo stanje stabilno, UEFA je u dogovoru sa fudbalskim savezima obe zemlje odlučila da se meč nastavi, a u tim posttreumatskim uslovima mnogo bolje su se snašli Finci.

Takav razvoj događaja je donekle i normalna, jer su Danci bili pod velikim pritiskom, a to se vidieli i u 74. minutu kad je Hjorberg promašio jedanaesterac. Pe toga, istorijski gol za Finske je postigao Džoel Pohjanpelo u 59. minutu i ušao u anale finskog fudbala.

Finska naredni meč igra 16. juna protiv selekcije Rusije, dok će Danska istog dana odmeriti snage protiv Belgije.