12/06/2021

-

23:03

Moćna Belgija se igrala sa Rusijom - Copyright Tanjug / Anatoly Maltsev/Pool via AP

Fudbalska reprezentacija Belgije ostvarila je trijumf nad selekcijom Rusije u poslednjem susretu grupe B na Evropskom prvenstvu – 3:0 (2:0).

I pre ove utakmice su Belgijanci bili favoriti, znalo se da su bolji tim od rivala, što se samo potvrdilo u 90 minuta meča u Sankt Peterburgu.

Gosti su bili apsolutno dominantan rival, kontrolisali su sve što se dešava na terenu i njihova pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Pobedu su na kraju doneli Romelo Lukaku sa dva gola i Tomas Majner, mada je taj trijumf mogao i trebao da bude još ubedljiviji po svemu onom viđenom na terenu.

Bila je ovo ukupno četvta utakmica na ovom EURU, a samo su na njoj navijači mogli da vide pogodak u prvih 45 minuta, budući da je svih šest golova, koliko ih je bilo ba prethodne tri utakmice postugurno u drugom poluvremenu.