"Derbi Sunca": Roma u nadoknadi vremena izbegla poraz u Napulju

18/04/2022

-

21:20

Napoli - Roma - Copyright Tanjug/(Alfredo Falcone/LaPresse via AP)

Roma je uspela u nameri da pokvari šampionske planove Napoliju. Pogotkom El Šaravija u prvom minutu nadoknade Rimljani su otkinuli  dva boda domaćinu koji je poveo iz penala, ali kao rezultat bolje igre gostiju u nastavku meča 150. ligaški "Derbi Sunca" završen je 1:1.

Gosti su u finišu izveli fantastičnu kombinaciju, na kraju je Ejbraham petom asistirao El Šaraviju za konačnih 1:1.

U 7. minutu levi bek Rome Ibanjez nagazio je Lozana sa kojim je bio u duelu u kazneom prostoru. Napadač Napolija završio je na zemlji, a nakon VAR intevencije dosuđen je penal. Kapiten domaćina Lorenco Insinje je nakon nekoliko promašenih penala opet preuzeo odgovornost, ovoga puta bio je precizan - 1:0.

Pre izjednačenja, gosti su stvorili nekoliko povoljnih prilika. U 39. minutu Pelegrini je odlično izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, ciljao je suprotan ugao i pogodio prečku.

Roma je u nastavku pojačala atake, posle centaršuta Karsdorpa na drugu stativu Ejbraham je slabo zahvatio loptu glavom.

Potom je Manćini bio neprecizan, iz peterca je šutirao glavom pored gola. Neuspešno se završio i naredni napad Rome, Ejbraham je spustio loptu do Peleginija, reagovao je Mario Rui i skunuo mu je sa noge u momentu kada se spremao da šutira na gol.

U izglednoj situaciji našao se i Nikolo Zaniolo, ušao mu je u šut golman Meret i sprečio pogodak.