23/04/2022

-

20:04

Inter-Roma - Copyright Tanjug/ AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Intera savladali su Romu 3:1 (2:0) u meču 34. kola italijanske Serije A i tako zadržali prvo mesto sa bodom više od Milana, a pet od Napolija.

Inter je poveo u 30. minutu kada je Čalhanoglu sjajno proigrao Damfrisa koji je poslao loptu iza leđa golmana Ruija Patrisija. Već nakon 10 minuta bilo je 2:0 nakon vrlo preciznog udarca Marcela Brozovića iz neposredne blizine, lopta je završila u gornjem levom uglu gola Rome.

Nerazuri su nastavili u istom ritmu i u drugom poluvremenu i u 52. minutu stekli veliku prednost. Hakan Čalhanoglu je izveo korner a najviši u skoku bio je Lautaro Martinez.

Do kraja meča gosti su uspeli da ublaže poraz preko Mihtarijana u 85. minutu. Inter će u narednom kolu gostovati Udinezeu, dok će Roma ugostiti Bolonju.