Bajern deset godina zaredom prvak Nemačke: Rutinska pobeda Bavaraca protiv Dortmunda

23/04/2022

-

20:57

Bajern Minhen - Copyright Tanjug/(AP Photo/Matthias Schrader)

Fudbaleri Bajerna obezbedili su desetu uzastopnu titulu šampiona Nemačke Bundeslige pobedom nad velikim rivalom Borusijom iz Dortmunda 3:1.

Bavarci su tako tri kola pre kraja overili prvo mesto, dok Borusija najverovatnije ostaje drugoplasirana.

Ekipa iz Minhena je prvi tim u "ligama petice" koji je osvojio deset titula zaredom, ukpuno imaju 32, po čemu su apsolutni rekorderi, jer su drugi na listi upravo Dortmund i Menhengladbah sa pet.

Domaćini su odigrali sjajno prvo poluvreme i posle nešto više od pola sata igre vodili su 2:0. Gnabri je bio prvi strelac u 15. minutu posle sjajnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

U 34. minutu Tomas Miler je fantastično asistirao Robertu Levandovskom koji je upisao 27. pogodak protiv svog bivšeg kluba.

Malo su agresivniji bili gosti u drugom poluvremenu što je rezultiralo golom Emrea Čana sa bele tačke u 52. minutu.

Konačan rezultat postavi je Musiala u 83. minutu i to mu je peti gol u sezoni.

Što se narednog kola tiče, Bajern gostuje Majncu, dok će Dortmund igrati kod kuće protiv Bohuma.