Austrijanci slavili protiv Makedonaca: Gol Gorana Pandeva nedovoljan za bod

13/06/2021

-

20:16

Austrijanci slavili protiv Makedonaca: Gol Gorana Pandeva nedovoljan za bod - Copyright Tanjug

Reprezentacija Austrije slavila je protiv Severne Makedonije rezultatom 3:1 u okviru prvog kola grupe C Evropskog prvenstva.

Strelac vodećeg gola za austrijsku selekciju bio je Stefan Lajner u 18. minutu na asistenciju Marsela Sabicera. Odgovor je usledio posle tačno deset minuta, kada je Goran Pandev iskoristio grešku protivničke odbrane i postigao izjednačujući pogodak. Rezultat na poluvremenu bio je 1:1.

Ipak, Makedonci nisu uspeli da izdže pritisak Austrijanaca u drugom poluvremenu. Najpre je Mihael Gregorič pogodio za 2:1, na asistenciju Davida Alabe u 78. minutu, da bi konačan rezultat postavio Marko Arnautović u 89. minutu na asistenciju Konrada Lajnera.

Svoj naredni meč Austrija igra protiv Holandije, 17. juna u Amsterdamu, a Makedonci će u drugom meču grupe C igrati rotiv Ukrajine, takođe 17. juna, u Bukureštu.

Austrija: Danijel Bakman, Aleksandar Dragović, David Alaba, Martin Hintereger, Havier Šlager, Stefan Lajner, Konrad Lajner, Marsel Sabicer, Anreas Ulmer, Saša Kalajdžić, Kristof Burngartner

Makedonija: Stole Dimitrijevski, Ezgjan Alioski, Visar Musliu, Darko Velkovski, Stefan Ristovski, Boban Nikolov, Eljif Elmas, Arijan Ademi, Enis Bardi, Aleksandar Trajkovski, Goran Pandev