Rutinska pobeda Liverpula nad Evertonom: Robertson i Origi pogađali glavom

24/04/2022

-

19:25

Rutinska pobeda Liverpula nad Evertonom: Robertson i Origi pogađali glavom - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Liverpul je na svom terenu savladao Everton sa 2:0 u okviru 34. kola engleske Premijer lige. Pogocima Endija Robertsona i Divoka Origija, Klopovi izabranici došli su do trijumfa u derbiju Mersesajda.

Vodeći gol viđen je u 62. minutu, kada je Mohamed Salah sa desnog boka poslao loptu na drugu stativu, odakle je Robertson glavom zatresao mrežu Džordana Pikforda.

Konačan rezultat postavio je Origi u 85. minutu. Luis Dijaz je ''makazicama'' pokušao da postigne gol, ali je lopta došla do belgijskog napadača koji nije imao težak zadatak da prosledi loptu iza leđa engleskog golmana.

U 90. minutu je Ričarlison napravio zaista nepromišljen potez kada je sa zemlje đonom udario Džordana Hendersona u koleno i prema mišljenju mnogih trebalo je da bude isključen. Ipak, pokazan mu je samo žuti karton.

Kakav je odnos snaga bio jasno pokazuje podatak da je prvi šut u okvir gola Everton imao tek u 92. minutu.

Ovom pobedom Liverpul je održao priključaj za Mančester sitijem, koji ima bod prednosti, a do kraja je ostalo još pet utakmica.