Panatinaikos i PAOK u finalu Kupa Grčke: Olimpijakos eliminisan zbog pravila gola u gostima

27/04/2022

-

22:06 >> 23:54

profimedia - Copyright profimedia

Pobednika grčkog kupa odlučiće duel Panatanaikosa i PAOK-a. ''Zeleni'' su do finala došli pobedivši Lamiju ukupnim rezultatom 3:0, dok su crno-beli posle produžetaka sa Olimpijakosom remizirali 1:1 i prošli dalje zbog pravila gola u gostima.

Vodeći gol za Olimpijakos postigao je Jusuf El Arabi sa bele tačke. Igrao se 105. minut kada je upravo on oboren u protivničkom kaznenom prostoru i sudija je pokazao na penal. El Arabi je preuzeo odgovornost i ''panenkom'' pogodio za 1:0.

Ipak, nije se predavao PAOK. Antonio Čolak, koji je ušao samo četiri minuta ranije, je u 109. minutu postigao izjednačujući gol. Odlično je ispratio odbitak sa leve strane i iz peterca zatresao mrežu Olimpijakosa za ogromnu radost svog tima.

Srpski reprezentativac, Andrija Živković, proveo je čitavih 120 minuta na terenu.