29/04/2022

-

23:04

Strazbur-PSŽ - Copyright profimedia

Fudbaleri PSŽ-a i Strazbura odigrali su nerešeno na ''Meinou'' 3:3 (1:1) u premijernom meču 35. kola francuske Lige 1.

Strazbur je poveo u trećem minutu: Peran je sjajno proigrao Gameira koji je prošao po desnoj strani i savladao Donarumu. PSŽ je brzo izjednačio: u 23. minutu Nejmar je odlično uposlio Mbapea koji je imao sjajan prodor po levoj strani, pretrčao kompletnu odbranu domaćih i poslao loptu kroz noge golmanu Selsu.

U nastavku je PSŽ preokrenuo rezultat kada je Nejmar odlično proigrao Mbapea, a Francuz asistirao Hakimiju koji je bio precizan za 1:2. Samo četiri minuta kasnije Mbape je iskoristio grešku defanzivaca Strazbura i povećao vođstvo svog tima.

Ipak, domaći se nisu predavali i u 75. minutu uspeli su da smanje prednost Svetaca na 2:3 golom Dijaloa koji je posle kornera bio najviši u skoku, a Verati nespretno intervenisao i lopta je završila u mreži. Šok za PSŽ usledio je u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena kada je posle centaršuta Lijenara rezervista Kasi sjajno reagovao na drugoj stativi i doneo bod svom timu.

Strazbur je sada izbio na peto mesto i ima 57 bodova, isto koliko i Nica koja ima meč manje. U narednom kolu PSŽ će ugostiti ekipu Troa, dok će Strazbur gostovati Brestu.