14/06/2021

-

19:47

Autsajder Slovačka savladao Poljake - Copyright Tanjug

Fudbaleri Slovačke savladali su Poljsku 2:1 (1:0) u meču prvog kola grupe E u Sankt Peterburgu.

Slovaci su poveli u 18. minutu preko Roberta Maka, koji je gađao bliži ugao golmana Ščensnog od koga se lopta odbila i ušla u gol. Samo što se krenulo sa centra u nastavku, sjajna akcija Poljaka i asistencija Ribusa za Karola Linetija koji poravnava rezultat na 1:1.

Stvari su se zakomplikovale za Poljsku u 62. minutu kada je zbog neopreznog faula Krihovjak zaradio drugi žuti karton, pa je morao put svlačionice.

Samo sedam minuta kasnije Slovaci su iskoristili brojčanu prednost i stigli do novog vođstva. Posle kornera koji je izveo Mak najspretniji u kaznenom prostoru Slovaka bio je Milan Škrinjar.

Do kraja meča Slovaci su uspeli da sačuvaju mrežu, a možda i najveću šansu na utakmici za četu Paula Souse propustio je štoper Bednarek, čiji je šut završio pored gola Dubravke.

U drugom meču grupe E od 21 sat u Sevilji sastaće se Španija i Švedska.