09/05/2022

-

22:54

Fiorentina-Roma - Copyright profimedia

U poslednjem meču 36. kola italijanske Serije A, Fiorentina je na ''Artemio Frankiju'' savladala Romu rezultatom 2:0 (2:0).

Fiorentina je odlično otvorila utakmicu: već u trećem minutu Karsdorp je faulirao Gonzalesa u svom kaznenom prostoru, a sudija Marko Guida je posle pregledanja snimka pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Gonzales.

Na 2:0 povisio je Bonaventura u 11. minutu svojim četvrtim golom u sezoni u Seriji A. Vezista Viole se praktično prošetao po desnoj strani iskoristivši prazan prostor koji mu je ostavio Žalevski i poslao loptu u mrežu Ruija Patrisija.

Roma nije mogla da dođe do gola, a uzrok tome je verovatno i revanš polufinala Lige konferencija sa Lesterom, posle kog je ekipa Žozea Murinja obezbedila plasman u finale gde će se sastati sa Fejenordom.

Nikola Milenković odigrao je ceo meč za Fiorentinu, dok je Aleksa Terzić ušao u 90. minutu umesto Biragija. Matija Nastasić je ceo meč proveo na klupi. Viola je ovim trijumfom ostala u trci za plasman u evropska takmičenja i ima isti broj bodova kao Roma koja je bolje plasirana, ali će u slučaju bodovnog poravnanja na kraju sezone tim iz Firence imati prednost.

Fiorentinu očekuje gostovanje Sampdoriji, dok će Roma ugostiti Veneciju, što će biti uvertira za finale Lige konferencija protiv Fejenorda 25. maja u Tirani.