10/05/2022

-

22:57

Matip i Mane pogađali za pobedu Liverpula nad Aston Vilom - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Liverpul je u 33. kolu engleske Premijer lige na gostujućem terenu savladao Aston Vilu sa 2:1 i tako ostao u trci za titulu koju vodi sa Mančester sitijem. Trenutno imaju isti broj bodova, ali ''Građanima'' je ostala jedna utakmica više do kraja.

Domaći su odlično otvorili meč i do vođstva došli već u trećem minutu. Daglas Luiz je najpre sa nekih pet metara glavom šutirao ka golu Alisona Bekera, koji je uspeo da odbrani, ali je na odbitak natrčao upravo Luiz i zatresao mrežu.

Ipak, radost izabranika Stivena Džerarda trajala je nepuna tri minuta. Igrao se šesti minut kada je Džoel Matip ispratio oštru loptu u petercu i klizećim startom poslao loptu u gol Emilijana Martineza.

Konačan rezultat postavio je Sadio Mane u 65. minutu. Luis Dijaz je na sjajan način uposlio Senegalca, koji se dobro snašao i doneo svom timu tri boda.

U narednom kolu ekipa Jirgena Klopa gostuje Sautemptonu, a pre toga će odmeriti snage sa Čelsijem u finalu FA Kupa.