Trijumf Liverpula u FA kupu: "Redsi" bolji na penal ruletu od Čelsija

Autor: FA Kup Engleske Liverpul pobedio Čelsi

14/05/2022

-

21:13

Liverpul - Copyright Tanjug/ (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Fudbaleri Liverpula osvojili su FA kup, pošto su večeras u finalu na Vembliju savladali Čelsi nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 6:5. U regularnom delu i nakon produžetaka golova nije bilo.

Bila je to praktično repriza finala Liga kupa, kada je Liverpul slavio protiv Čelsija, takođe na penale 11:10, posle 120 minuta bez golova.

Liverpul je osvojio osmi trofej FA kupa u istoriji,ali je za brigu činjenica da je najbolji igrač "Redsa" Mo Salah zbog povrede napustio igru u 33. minutu, a štoper Van Dajk u 90. minutu.

U regularnih 90 minuta četa Jirgena Klopa imala je bolje šanse, Luis Dijaz i Diogo Žota su iz povoljnih situacija pogodili stativu.

U penal seriji šut sa 11 metar su promašili Maunt i Aspilikueta, dok je Mane bio neprecizan u timu Liverpula. Odlučujući pogodak iz jedanaesterca postigao Kostas Cimikas.