Remi Sitija protiv Vest Hema, Marez promašio penal za pobedu

15/05/2022

-

17:12

Vest Hem - Mančester Siti - Copyright Tanjug/ (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Fudbaleri Mančester Sitija su na gostovanju Vest Hemu imali priliku da pobedom stignu na korak od prvog mesto, međutim, protiv tima iz Londona odigrali su 2:2. Borba za za titulu u Premijer Ligi dobiće epilog u poslednjem kolu.

Četa Pepa Gvardiole bilo ja u velikom problemu nakon prvog poluvremena, vezista domaćih Džerod Bouen je sa dva pogotka doneo veliku prednost svom timu.

U nastavku "Građani" su preokrenuli, već u 49. minutu Džek Griliš je smanjio na 2:1, desni bek Vest Hema Vladimir Coufal je u 69. minutu zatresao sopstvenu mrežu za 2:2.

Mogao je Siti i do trijumfa, u 86. minutu Krejg Doson je u kaznenom prostoru faulirao Gabrijela Žesusa za penal. Rijad Marez je preuzeo odgovornost, ali je njegov šut sa 11 metara odbranio Lukaš Fabijanski.

Mančester Siti ima 4 boda više u odnosu na Liverpul koji ima i utakmicu manje. U poslednjem kolu na "Etihadu" dočekuje Aston Vilu, dok njegov najveću konkurent za titulu gostuje Sautemptonu, a na zatvaranju sezone domaćin je Vulverhemptonu.

U slučaju istog broja bodova, presudiće gol razlika gde je Siti trenutno u "plusu" sedam golova.