Milan na korak od titule u Seriji A: Majstorija Ernandeza u pobedi nad Atalantom

15/05/2022

-

20:11

Teo Ernandez - Copyright Tanjug/(AP Photo/Antonio Calanni)

Milan je na "San Siru" upisao sigurnu pobedu protiv Atalante rezultatom 2:0 i kolo pre kraja nedostaje mu bod od osvajanja titule u Seriji A.

Utisak dana u trijumfu "rosonera" je fantastičan pogodak Tea Ernandeza u 75. minutu.

Najpre je Rade Krunić uklizavanjem presekao napad gostiju na 25 metara od svog gola. Loptu je prihvatio levi bek domaćina, krenuo u prodor, nanizao nekolicinu protivničkih igrača, na kraju, ušao je u kazneni prostor i matirao golmana Atalante za konačnih 2:0.

Tim iz Bergama je odolevao do 56. minutu, kada je Rafael Leao načeo mrežu Huana Musa i najavio pobedu Milana.

Ukoliko Inter savlada Kaljari večeras, u poslednjem kolu, bod vredan titule fudbaleri "rosonera" će pokušati da osvoje na gostovanju Sasuolu.