Minimalna pobeda Francuza: Nemci poraženi u prvom kolu

15/06/2021

-

22:48

Minimalna pobeda Francuza: Nemci poraženi u prvom kolu - Copyright Tanjug AP/Matthias Hangst

Fudbalska reprezentacija Francuske savladala je selekciju Nemačke rezultatom 1:0, autogolom Matsa Humelsa u 20 minutu utakmice, u okviru prvog kola grupe F Evropskog prvenstva.

Francuzi su dobro otvorili meč i bili bolji tokom svih 90 minuta. Nemačka je pružala dobar otpor, ali su nesrećno primili gol kada je Mats Humels nespretno reagovao i zatresao soptsvenu mrežu. Poluvreme je zavrešno rezultatom 1:0 i niko nije ni pomislio da će tako ostati do kraja.

Drugo poluvreme proteklo je takođe u napadima Francuza. Prvo je Kilijan Mbape sjajnim udarcem savladao Manuela Nojera, ali mu je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije. Drugi poništeni gol postigao je Karim Benzema, takođe je nedozvoljena pozicija bila razlog poništavanja.

Francuska sledeći meč igra protiv Mađarske 19. juna u Bukureštu, dok će Nemci snage odmeriti sa Portugalom na stadionu u Minhenu.

Francuska: Loris, Pavar, Varan, Kimpembe, Ernandez, Pogba, Kante, Rabio(od 95. Dembele) Grizman, Benzema(od 89. Toliso), Mbape

Nemačka: Nojer, Ridiger, Humels, Ginter(od 87. Džan), Gosens(od 87. Voland), Kros, Gundogan, Kimih, Miler, Haverc(od 74 Sane), Gnabri(od 74. Verner)