Kadeti Srbije u 88. minutu izborili plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva

23/05/2022

-

18:33 >> 18:48

Kadeti Srbije u 88. minutu izborili plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva - Copyright FSS

Posle mnogo drame kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrfinale Evropskog prvenstva u Izraelu.

U odlučujućem meču u grupi C protiv vodeće Španije, "Orlićima" je bio potreban bod da zadrže drugo mesto koje vodi u nokaut fazu, a do cilja su stigli pogotkom Jovana Miloševića u 88. minutu iz penala.

Isti igrač je i u prvom kolu protiv Belgije doneo bod iz kaznenog udarca u samom  finišu meča kada je izjednačio na 1:1.

Izabranici Radovana Krivokapića oprezno su ušli u meč, igrali na nerešen ishod. Sve je išlo po planu do 76. minuta kada je David Melja doneo vođstvo, a odmah potom Jovan Mijatović zaradio u svega pet minuta drugi žuti karton i isključenje.

U drugom meču Belgija je protiv Turske u tom momentu imala dva gola prednosti i prolaz dalje, međutim, Jovan Miloševičć je doveo stvari na svoje mesto.

Rival Srbije u četvrfinalu biće najverovatnije Portugal koji je trenutno vodeći u grupi D.

Srbija je igrala u sastavu: Lijeskić, Simić (Kovačev), Majstorović, Serafimović, Bukinac, Dekić (Nedeljković), Stanković, Džodić (Vukićević), Šljivić, Bubanj (Mijatović), Milošević.