28/05/2022

-

13:38

Aleksandar Prijović sa Vestern junajtedom postao šampion Australije - Copyright profimedia

Fudbalski klub Vestern junajted novi je šampion Australije. Titulu je osvojio pobedom u finalu nad Melburn sitijem.

Bilo je 2:0, a Aleksandar Prijović se posebno istakao u finalnom susretu. Srbin je učestvovao kod oba gola.

Vestern junajted je tako osvojio trofej u tek četvrtoj godini postojanja.

Klub je osnovan 2018, a debi u A-ligi imao je u sezoni 2019/20.

Melburn siti je branio titulu šampiona Australije osvojenu prošle godine, ali se na poslednjoj stepenici isprečio Aleksandar Prijović, nekadašnji reprezentativac Srbije.

Vestern je poveo u drugom minutu, autogolom Nunja Rajsa, i to je bio najbrži pogodak u istoriji finala šampionata Australije.

Prijović je posle centaršuta bio u skoku između trojice igrača Melburn sitija, a lopta se odbila o jednog od njih i završila u golu.

Potom je Prijović i sam bio strelac u 30. minutu. Njegov saigrač je uz dosta sreće uposlio srpskog napadača, koji je fantastično reagovao i poslao loptu iza leđa golmana Melburna.