Novi Pazar ostaje u Superligi: IMT uspeo da pobedi Pazarce ali ne i da izbori plasman u najviši rang

29/05/2022

-

20:31

Novi Pazar ostaje u Superligi: IMT  uspeo da pobedi Pazarce ali ne i da izbori plasman u najviši rang
Almir Aganspahić - Copyright MN Press

Fudbaleri Novog Pazara izborili su opstanak u LingLong Superligi Srbije iako su poraženi od IMT-a 2:0. Prvi duel Pazarci su dobili 3:1 i to im je bilo dovoljno za trijumf u u ovom dvomeču.

Tokom prvog poluvremena IMT je imao veči posed lopte ali manje šuteva. Novi Pazar je pokušavao iz kontranapada da ugrozi rivala ali nije uspeo da postigne pogodak.

Početkom drugog poluvremena goste je u 50. minutu u prednost doveo Luković. Prvo je Radočaj posle sjajnog driblinga uputio udarac sa ivice kaznenog prostora koji je golman Novog Pazara odbranio ali se na pravom mestu našao pomenuti Luković koji nije imao težak zadatak da smesti loptu u maltene praznu mrežu protivnika.

U 93. minutu Zorić je duplirao prednost gostiju sjajnim udarcem glavom posle odličnog centaršuta.

Do kraja susreta mogli smo da gledamo ofanzivniji IMT ali ipak ekipa sa Novog Beograda nije uspela da izbori plasman u najviši rang srpskog fudbala.