01/06/2022

-

20:08

Poljska preokretom do pobede u prvom kolu Lige nacija: Kaminski i Sviderski za preokret nad Velsom - Copyright AP Photo/Mićal Dyjuk

Poljska je na otvaranju Lige nacija savladala selekciju Velsa sa 2:1 i tako došla do prva tri boda koja će je bar na neko vreme držati na prvom mestu grupe A4. Velšani su imali vođstvo i delovalo je da su na dobrom putu ka pozitivnom rezultatu, ali su se Kaminski i Sviderski pobrinuli da do toga ne dođe.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, Poljska je bila za nijansu bolja, ali se na pauzu otišlo bez pogodaka.

Vodeći gol za Džonatan Vilijams u 52. minutu, kada je u ulozi asistenta bio Rabi Matondo.

Dvadeset minuta kasnije, rezervista Jakub Kaminski koristi proigravanje Timoteuša Pukaša i pogađa za izjednačenje.

Pobedonosni gol bio je delo Karola Sviderskog, kada je u 85. minutu zatresao protivničku mrežu za veliku radost svog tima.