Argentina potpuno nadigrala Italiju: Lautaro, Di Marija i Dibala mučili Donarumu

01/06/2022

-

22:49 >> 23:14

Argentina potpuno nadigrala Italiju: Lautaro, Di Marija i Dibala mučili Donarumu - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira, file

Odličnu uvertiru pred prestojeće Svetsko prvenstvo priredila je Argentina svojim navijačima. Aktuelni prvak Južne Amerike je potpunom dominacijom došao do pobede od 3:0 nad evropskim prvakom, Italijom. Sve je rešeno u prvih 45 minuta, kada su Lautaro Martinez i Anhel Di Marija tresli mrežu Đanluiđija Donarume.

Vodeći pogodak postigao je napadač Intera u 28. minutu. Lionel Mesi se na sjajan način oslobodio čuvara a potom proigrao Lautara koji se našao u petercu i rutinski poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Konačan rezultat postavio je Di Marija u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Martinez je fenomenalnom asistencijom omogućio Anhelu da izađe pred Donarumu, što je on odlično iskoristio i u stilu rasnog centarfora ga prebacio i duplirao prednost.

Konačan rezultat postavio je Paulo Dibala u četvrtom minutu nadoknade. Lionel Mesi je povukao napad i praktično na liniji šesnaesterca prepustio loptu Dibali, koji se izvanredno snašao i pogodio.

Za igrača utakmice proglašen je Lionel Mesi, koji je upisao dve asistencije.

Italija: Donaruma, Di Lorenco, Bonući, Kijelini (od 46. Lacari), Palmijeri (od 77. Bastoni), Barela, Žoržinjo, Pesina (od 62. Spinacola), Raspadori, Bernardeski (od 46. Lokateli), Beloti (od 46. Skamaka)

Argentina: Martinez, Molina, Romero (od 85. Pecela), Otamendi, Taljifiko, De Pol (od 76. Palasios), Rodrigez, Lo Selso (od 90. Dibala), Di Marija (od 85. Alvarez), Mesi, Martinez (od 85. Alvarez)