Debakl Belgije u Briselu: Depaj vodio Holandiju do ubedljivog trijumfa

03/06/2022

-

22:37 >> 22:50

Debakl Belgije u Briselu: Depaj vodio Holandiju do ubedljivog trijumfa - Copyright Tanjug/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)

Druga reprezentacija na FIFA rang listi je kao domaćin u Briselu pretrpela pravi debakl u okviru prvog kola Lige nacija. Holandija je blistavom igrom i realizacijom došla do velike pobede nad Belgijom od 4:1 i tako osvojila prva tri boda u ovosezonskom takmičenju.

Pored bolnog poraza koji je pretrpeo, selektor Roberto Martinez, je već u prvom poluvremenu naišao na veliki problem, koji će čini se trajati duže od debakla. Naime, najbolji belgijski napadač, Romelu Lukaku, doživeo je povredu u 27. minutu utakmice, a zamenio ga je ofanzivac Brajtona, Leandro Trosar.

Deluje da je ovaj momenat bio presudan za dalji tok meča, s obzirom na to da domaći dugo nisu uspevali da ugroze gol Kaspera Silesena.

Samo 13. minuta nakon toga, Holanđani su došli do vođstva. Igrao se 40. minut kada je Frenki de Jong uposlio Stivena Bergvajna koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Na drugi gol čekalo se do 51. minuta. Sven Berhuis je bio u ulozi asistenta, a Memfis Depaj u ulozi strelca. Samo deset minuta kasnije bilo je 3:0, Dejli Blind je proigrao Denzela Damfriza, a ovaj savladao Tiba Kurtou.

Najlepši momenat na utakmici bio je četvrti gol Holandije. Vrhunska akcija koju je dugom loptom otpočeo Frenki de Jong krunisana je pogotkom. Blind je glavom spustio loptu do Depaja koji se maestralno snašao i zatresao mrežu za 4:0.

Utešni pogodak postigao je Timoti Kastanj u 77. minutu.

U narednom kolu Belgija dočekuje Poljsku u nedelju, dok će Holandija gostovati Velsu istog datuma.