04/06/2022

-

22:44

AP Photo/Antonio Calanni - Copyright Tanjug/ AP Photo/Antonio Calanni

Fudbalska reprezentacije Italije je na svom terenu remizirala sa selekcijom Nemačke, rezultatom 1:1 u prvom kolu Lige nacija.

Nemci su tokom celog susreta bili bolji, ali nisu uspeli da dođu do sva tri boda. Najbolju šansu u prvom delu igre imao je Serž Gnabri, kada je natrčao na odbijenu loptu i sa nekih 15 metara je poslao daleko preko gola na kom je stajao Donaruma.

Prvi pogodak videli smo 25 minuta po nastavku igre u drugom delu. Vilfrid Gnonto je na svom debitantskom nastupu upisao asistenciju, kada se u ulozi strelca našao kapiten Rome, Lorenco Pelegrini.

Međutim, slavlje je trajalo samo tri minuta pošto su Nemci došli do izjednačenja. Igrao se 73. minut kada je Timo Verner šutirao ka golu, ali nije uspeo da zatrese mrežu, pa je ''popravni'' iskoristio vezista Bajerna, Džošua Kimih i ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

U narendom kolu Italija dočekuje selekciju Mađarske 7. juna, dok će Nemačka na svom terenu odmeriti snage sa Engleskom istog datuma.