09/06/2022

-

22:37

Srpski fudbaleri pobedili Švedsku, sjajni Jović doneo trijumf - Copyright MN Press

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Švedsku na gostovanju u trećem kolu Lige nacija. Bilo je 1:0.

Srbija je tako ostvarila drugu pobedu u tri utakmice Grupe četiri Lige B.

Sa šest bodova zauzima drugo mesto. Ispred je Norveška koja ima bod više, posle remija bez golova sa Slovenijom.

Naredna utakmica biće odigrana u nedelju, a rival reprezentaciji Srbije biće Slovenija u Ljubljani.

Čovek odluke u Stokholmu bio je Luka Jović, strelac gola u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Još jedan cilj u Ligi nacija je ostvaren. Srbija je nastupila u kombinovanom sastavu, ali je uspela da se sa pobedom vrati iz Švedske.

Ofanzivna je bila ekipa Dragana Stojkovića Piksija na stardu duela na Frends areni. Prvi ozbiljniji napad viđen je u 8. minutu, ali je pretila i Švedska.

Bilo je polu-prilika na obe strane, sve do samog finiša prvog poluvremena.

Prva velika šansa viđena je pred golom Marka Dmitrovića. Klaeson se našao u izvanrednoj prilici, bio je praktično sam, ispred Nikole Milenkovića koji se okliznu, ali nije precizno šutirao, pa je lopta otišla pored stative.

Činilo se da će se sa 0:0 otići na odmor, a onda je na scenu stupio Luka Jović. Dušan Tadić je izveo korner, Strahinja Pavlović glavom spustio loptu na peterac, gde je napadač Real Madrida šutirao iz prve i savladao Olsena.

Gde je stala u prvom, Srbija je nastavila u drugom poluvremenu. Ponovo je viđena ofanzivna igra i inicijativa, ali bez prave šanse. Najbolju je imao Jović, ali ovog puta nije najbolje zahvatio loptu.

Nastavila je Srbija u finišu susreta da napada i stvara šanse. U prilikama su se našli Milinković-Savić, Kostić, Radonjić, ali bez pogotka.

Utakmica je završena pobedom Srbije 1:0.

85' Srbija nastavlja ofanzivu. Novi pokušaj, ovog puta Radonjića, a lopta završava u rukama Olsena.

83' Novi opasan napad Srbije. Kostić je dodao do Sergeja, koji je izblokiran na osam metara od gola.

81' Fantastičan potez Nemanje Radonjića. Spoljnom je poslao loptu ka Filipu Kostiću, koji nije najbolje šutirao, pa golman švedskog tima nije imao težak posao.

72' Nova šansa za Jovića. Strelac jedinog gola ipak nije dobro zahvatio loptu.

60' Žuti karton za Strahinju Pavlovića. Napravio je srpski štoper prekršaj na 18 metara od gola, i tako Švedskoj pružio veliku priliku. Ipak, Svanberg je loše šutirao.

51' Srbija dominira! Velika šansa za Darka Lazovića, ali je loše zahvatio loptu i ona je završila daleko od gola.

50' Ofanziva Srbije na startu drugog poluvremena, ali bez konkretne šanse za sada.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom Srbije rezultatom 1:0.

45+3' GOL! GOL! GOL! Ponovo prekid i ponovo Luka Jović!

Srbija vodi 1:0. Dušan Tadić je izveo korner u samom finišu poluvremena, Pavlović je spustio loptu Joviću koji je bio na pet metara i sjajno reagovao iz prve za veliku radost srpskog tima.

45' Velika prilika i za Švedsku! Klaeson je stigao do velike šanse, bio je praktično sam, ispred Milenkovića na sedam emtara od gola, ali je šutirao pored stative Marka Dmitrovića.

43' Umalo da Srbija povede! Dušan Tadić je sjajno izveo slobodan udarac, a lopta je za malo završila pored gola Olsena.

42' Velika greška Olsona, posle koje ruši Jovića i dobija žuti karton. Slobodan udarac za Srbiju sa ivice kaznenog prostora.

41' Prva izmena na utakmici. Nilson zbog povrede ne može da nastavi meč, umesto njega ušao Kurtulus.

34' Srbija nastavlja da napada. Uigrana akcija, centrršut Tadića do Jovića, koji glavom proigrava Milinković-Savića, ali pokušaj fudbalera Lacija završen je prekršajem.

33' Najbolja prilika za Srbiju! Luka Jović je mogao da donese prednost u Švedskoj, ali je u poslednjem trenutku izblokiran dok je bio u izglednoj situaciji.

30' Srbija mogla da povede! Krenuo je tim Dragana Stojkovića u kontranapad, ali Filip Đuričić nije bio dovoljno brz, pa je na kraju izboren samo korner.

28' Žuti karton za Nemanju Gudelja. Neoprezan start srpskog fudbalera nad Kvajsonom.

19' Velika prilika za Švedsku. Dobra povratna lopta Svanberga, Klaeson je bio u odličnoj poziciji na 11 metara od gola, ali je loše zahvatio loptu i rezultat je ostao nepromenjen.

15' Srbija ima inicijativu na startu susreta, ali bez konkretnih napada na gol protivnika.

8' Prvi ozbiljniji napad Srbije. Tadić je prvo prošao po desnoj strani i ubacio, ali Aleksa Terzić nije dobro zahvatio loptu. Potom se nastavila akcija, a Ekdal je odlično intervenisao ispred Luke Jovića.

5' Početno ispitivanje snaga, bez prilika.