Liga nacija: Irska nadigrala Škotsku u ostrvskom derbiju

11/06/2022

-

19:54

Irska-Škotska - Copyright Tanjug/(Brian Lawless/PA via AP)

U 3 kolu Lige nacija u grupi B1, Na Aviva stadionu u Dablinu, Irska je nadigrala Škotsku i ubedljivo slavila sa 3:0.

Pored dinamične i borbene igre, viđeni su atraktivni potezi i efektni golovi u režiji domaćih fudbalera.

U 20. minutu korner sa desne strane izveo je Džejms Meklin, na drugu stativu kapiten Šejn Dafi je loptu poslao do Alana Brauna koji je iz neposredne blizine pogodio suprotan ugao - 1:0.

Troj Perot je u 28. minutu iskoristio idealno proigravanja Majkla Obafemija, utrčao je iza leđa odbrane gostiju i udarcem glavom poslao loptu u mrežu za 2:0.

Majkl Obafemi je povisio na 3:0 fantastičnim šutem sa preko 25 metara. Nakon što ga je Perot uposlio, zakucao je loptu u gornji desni ugao golmana Krejga Gordona za najubedljiviju pobedu u istoriji međusobnih duela sa Škotlanđanima.