11/06/2022

-

22:42

Engleska-Italija - Copyright Tanjug/(AP Photo/Jon Super)

U 3. kolu Lige nacija u grupi A3, Engleska je ugostila Italiju u Vulverhemptonu i odigrala bez golova. Tim Gordog Albiona je i dalje bez pobede, sa dva remija i porazom od Mađarske u prvom kolu.

Već u drugom minutu Fratezi je izašao sam pored golmana Engleske i šutirao pored stative. Na drugoj strani, odbrana gostiju se poigravala u svom kaznenom prostoru, golman Donaruma je pogrešio, ali Ejbraham nije iskoristio poklon (5. minut).

Ubrzo su domaćini stvorili još jednu šansu, Maunt je na dodavanje Sterlinga uzdrmao prečku.  U 25. minutu Sandro Tonali je bio u prilici, a golman Aron Ramsdejl dbranio njegov udarac.

Mreže su mirovale, ali je šansi bilo na obe strane i u nastvaku, u 52. minutu Ris Džejms je sa desne strane na tri metra od gola Italijana "pogodio" Strelinga koji je lopta poslao preko prečke.

Na "Puškaš areni", Mađarska i Nemačka odigrali su 1:1. Domaćini su odlično otvorili meč, posle akcije po desnoj strani i odbrane  Nojera, Žolt Nađ je bio na pravom mestu i doneo vođstvo.

Uzvratili su Nemci tri minuta kasnije, Jonas Hofman strelac na meču protiv Engleske pre tri dana, ponovo je bio na visini zadatka pred protivničkim golom. Proigravanje Šloterbeka krunisao je izjednačenjem, a u nastavku je imao priliku da reši pobednika, međutim, umesto da šutira u gol, pokušao je da asistira i prilika je propala.

Na golu "Pancera" raspoložen je bio golman Nojer, sa nekoliko odličnih odbrana sačuvao je mrežu za treći remi Nemačke u Ligi nacija.