Slavlje Hrvatske u Parizu: Svetski šampion na kolenima

13/06/2022

-

22:40

Slavlje Hrvatske u Parizu: Svetski šampion na kolenima - Copyright Tanjug/(AP Photo/Thibault Camus)

Fudbaleri Hrvatske napravili su veliko iznenađenje pobedivši u gostima Francusku 1:0 i tako ostavili "petlove" bez trijumfa u ovom delu Lige nacija.

Već u četvrtom minutu došlo je do promene rezultata. Konate je jeftino skrivio penal, a sa bele tačke je samo minut kasnije bio precizan Luka Modrić.

Šutirao je u golmanovu desnu stranu, Manjan je bio na lopti ali je ipak udarac bio prejak za čuvara mreže Milana.

Nakon toga, tempo igre je značajno opao i do kraja prvog poluvremena nije viđeno mnogo lepršavog fudbala.

U drugom poluvremenu, Francuska je pokušavala da dođe do gola, ali se Hrvatska sjajno branila.

Mbape je imao sjajne prilike, u 55. i 61. minutu. Oba puta je zadnja linija Hrvatske bila na visini zadatka i uspešno sačuvala svoju mrežu.

Do kraja susreta, Francuska je imala inicijativu, ali je ipak ostala poražena i sada se nali na začelju grupe 1, divizije "A" Lige nacija.