Počela nova sezona Lige šampiona: Prvak Andore u finalu pretkvalifikacija

21/06/2022

-

17:28

Soldevila - Copyright Euronews/Printscreen

Počela je nova sezona u Ligi šampiona za sezonu 2022/23. i to prvim polufinačnim mečom pretkvalifikacija u kome je šampion Andore Inter Eskalades posle preokreta eliminisao La Floritu, prvaka San Marina 2:1 (0:1). U finalu pretkvalifikacija u petak igraće protiv boljeg iz duela Levadije (Estonija) i Vikingura (Island) za plasman u prvom kolo kvalifikacija.

La Florita je bila na papiru autsajder, ali je povela u ovom meču golom Rinaldija u drugom minutu nadonkande prvog poluvremena. Međutim, španski veteran 35-godišnji Genis Soldevila je sa dva pogotka u 55. i 66. minutu doneo trijumf šampionu Andore i plasman u finale pretkvalifikacija.

Tim iz Andore sada čeka pobednika duela Levadija (Estonija) - Vikingur (Island), koji se igra u 21.30.

Pobednik finala igraće u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv švedskog Moldea, dok se poraženi timovi sele u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencije. Poznato je već da će protivnik La Floriti biti poraženi iz duela prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Šamroka i Hibernijansa.