Liga konferencija: Lalatović posle penala ispao na Farskim Ostrvima

14/07/2022

-

22:45 >> 23:11

Liga konferencija: Lalatović posle penala ispao na Farskim Ostrvima - Copyright MN Press

Pravi pakao prošao je Borac iz Banja Luke na Farskim Ostrvima i tek posle prodežataka i izvođenja penala eliminisan je šokantno od B36 koji se plasirao u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija 3:1 (0:1) - 4:3 penalima.

Borac iz Banja Luke je otputovao na Farska ostrva sa dva gola prednosti iz prvog meča (2:0), ali sve do 75. minuta činilo se da će B36 prirediti senzaciju jer je vodio 3:0! Međutim, Benjamin Tatar je smanjio prednost na 3:1 i zbog pravila da nema gola u gostima, meč je ušao u produžetke.

A, posle produžetaka pobednik se odlučivao posle penala. I tu je bilo drame jer su domaćini promašili u drugoj seriji (Eriksen), a Tatar, Lukić, Ćorić bili precizni. Međutim, Piščević u Lukić su promašili poslednja dva penala, Hainesen i Enevoldsen su pogodili i Borac je ispao!

Ekipa sa Farskih ostrva je u prvom poluvremenu koje je proteklo u žustroj igri prepolovila prednost Banjalučana. Magnus Egilson je u 35 minutu izveo dobro slobodan udarac i matirao je Pavlovića. Međutim, žustri Magnus Hol Jakobsen je za samo šest minuta zaradio dva žuta kartona, pa je Borac od 44. minuta imao igrača više u polju.

Međutim, u nastavku je Marko Gajić zaradio žuti karton, pa napravio penal nad Natestadom u 54. minutu iz zaradio isključenje. Egilson je bio siguran sa bele tačke i B36 je poveo 2:0. Posle 12 minuta i Darko Lazić je nesmotrenim startom napravio penal nad Notestadom, a Magnus Egilson je sa penala ubeležio het-trik!

Činilo se da Borcu nema spasa, međutim, na sistenciju Andrića u 75. minutu Benjamin Tatar je postigao gol za 1:3 i vratio nadu Banjalučanima da mogu da izbegnu eliminaciju.

U produžecima je bilo prilika na obe strane, Tatar i Piščević su imali najbolje za Borac, ali je ostalo 3:1, pa su pobednika odlučivali penali.

Naredni rival Farana je bolji iz duela Foilja Eš - Tre Fiori.

Škendija je prošla dalje remijem u Jerevanu, a Tuzla je očekivamo deklasirala Tre Pene iz san Marina 6:0 i zakazala duel sa AZ Alkmarom u drugom kolu.

/Karasauskas 49, Belakovič 64, Dodo 88 pen - Krasnići 51/

(1:4) Akademija Pandev - Lehija 1:2 (0:1)
/Mitrovski 59 - Gajos 37, Petržak 82/

(0:2) Ararat Jereven - Škendija 2:2 (0:2)
/Malakjan 49, 79 - Bravo 2 a.g, GHuri 45+3/

(0:1) Koledž Evropa - Vikingur Gota 1:2 (0:2)

/Goh 31, Đurčinovski 45+1, 51 - Mendeš 37/

(1:2) Kliftonvil - Dunajska Streda 0:3 (0:1)
/Veselovski 12, Krstović 65, 90 pen/

(1:2) Kruzaders - Brunos Magpis 3:1 (1:1)
/Hejtli 33, Vinčester 80, Barns 90+3 - Kaskjaro 37/

(0:0) Iskra - Laci 0:1 (0:1)
/Mazrekaj 19/

(1:0) Brejdablik - Santa Koloma 4:1 (1:1)
/Torvaldson 45, Gunlaugson 50 penal, Jeoman 64, Steindorson 67 - Paredes 30/

Parovi drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija

Gzira - Radnički Niš, Gomel - Aris, Botev - Apoel, Fehervar - Gabala, Basakšehir - Makabi Netanja, Aris L. - Nefči, Velež - Hamrun, Saburtalo - FCSB, SCKA Sof. - Makedonija ĐP,  Berševa - Dinamo Min, Zira - Makabi TA, Vlaznija - Univerzitatea Kr., Ararat - Paide, Kairat - Kišvarda, BATE Borisov - Konja, Sepsi - Olimpija, Kizilzar - Osijek, Lijepaja - Jang Bojs, Rapid B. - Lehija, SJK - Lilestrem, Braidablik - Budućnost, St. Patrik - Mura, St. Džozef - Slavija P, Spartak Trn. - Njutaun, Suduva - Viborg, Vikingur - Dunajska streda, Pogon - Brondbi, Tuzla siti - AZ Alkmar, Madervel - Slajgo R., Molde - Elfsborg, Koper - Vaduz, B36 - Tre Fiori, Ružomberok - Riga, Bazel - Kruzaders, Antverpen - Drita, Petrokub - Laci, Rasing Union - Čukarički, Levski Sof. - PAOK, Setubal - Puškaš Akademija, Rijeka - Đurgarden, AIK - Vorskla, Valmiera - Škendija, Rakov - Astana, Kups - Milsami, Sparta P. - Viking.