Odluka pada u Ajndhovenu: Monako i PSV igrali 1:1

02/08/2022

-

22:22

Odluka pada u Ajndhovenu: Monako i PSV igrali 1:1 - Copyright AP Photo/Peter Dejong

Fudbaleri Monaka remizirali su sa PSV-om na svom terenu 1:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Iako je utakmica bila dinamična, uglavnom se igralo na sredini terena, bez preterano velikih uzbuđenja i šansi za gol.

Gosti iz Ajndhovena poveli su u finišu prvog poluvremena, kada je lepu akciju Holanđana krunisao Verman sa ivice kaznenog prostora nakon asistencije De Jonga.

Monako je u drugom delu igre pokazao nešto veću inicijativu i upravo je posle takvog pristupa došao do izjednačujućeg pogotka na 10 minuta pred kraj susreta, a strelac je bio Disasi.

U samom finišu utakmice PSV je mogao i do čitavog plena, ali je Fofana pogodio stativu, pa će holandski tim morati da ide na pobedu u revanšu, koji je zakazan za sedam dana u Ajndhovenu.