13/08/2022

-

15:31

Džerardova Vila bolja od Lampardovog Evertona - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Stiven Džerard je danas izašao kao bolji iz duela sa Frenkom Lampardom. Aston Vila je na otvaranju drugog kola Premijer lige na svom stadionu savladala Everton rezultatom 2:1.

Mnogo bolju partiju pružili su domaći, koji su pokazali da su mnogo organizovaniji i ozbiljniji tim od ''Karamela''.

Vila je do vođstva došla nakon nešto više od pola sata igre. U toku je bio 31. minut kada je Oli Votkins pokušao da uposli Kutinja, ali je prvi do lopte stigao Deni Ings, a potom levom nogom savršeno šutirao i pogodio za 1:0.

Na drugi pogodak se čekalo do 86. minuta, kada je u ulozi asistenta ponovo bio Votkins. Emilijano Buendija je najpre uposlio Engleza i nastavio kretanje, a ovaj mu poslao odličan pas pred gol Džordana Pikforda, pa Argentinac nije imao težak zadatak da je prosledi u nebranjenu mrežu.

Ipak, samo minut nakon toga gosti su uspeli da smanje na 2:1. Luka Dinj je bio nespretan ispred svog gola, kada je hteo da izbaci loptu ispred Aleksa Ivobija. Loše ju je zahvatio i ona se odbila u gol, pa je tako nada Frenka Lamparda ponovo oživela, ali uzalud pošto se rezultat nije menjao.

Uprkos tome što je Everton u prvom minutu nadoknade imao odličnu priliku preko Entonija Gordona, nisu ''Karamele'' mogle do izjednačućueg pogotka i sva tri boda su ostala u Birmingemu.