14/08/2022

-

19:42

Čelsi - Totenhem - Copyright Tanjug (AP Photo/Ian Walton)

Kakav rasplet u derbiju 2. kola Premijer lige! Čelsi i Totenhem odigrali su 2:2, bod "pevcima" doneo je Hari Kejn u 6. minutu nadoknade.

Duel je bio začinjen i incidentima čiji su akteri bili treneri dva tima Tomas Tuhel i Antonio Konte koji su  se na kraju utakmice i fizički sukobili.

Kalidu Kulibali je u 19. minutu evrogolom doneo vođstvo domaćinu. Korner je izveo Kukurelja sa leve strane, a štopera "plavaca" uhvatio volej sa 14 metara i smestio loptu u gornji levi ugao.

Totenhem je izjednačio fantastičnim pogotkom Hojberga nakon čega je došlo do prvog sukoba između dvojice trenera.

Odličnu akciju Čelsija u 77. minutu i dodavanja Sterlinga, golom je krunisao Ris Džejm udarcem po sredini gola .

Čekao se kraj pa da počne slavlje na Stamford Bridžu kada je usledio centaršut Perišića, loptu je glavom zahvatio Kejn, ona je na putu okrznula Džejmsa pred gol linijom i završila u mreži za konačnih 2:2.