Remi Rendžersa i PSV-a u Glazgovu: Holanđani koristili prekide, Benitez ''poklonio'' gol domaćinu

16/08/2022

-

22:56

Tanjug/Steve Welsh/PA via AP - Copyright Tanjug/Steve Welsh/PA via AP

Rendžers i PSV su remizirali u Glazgovu rezultatom 2:2 u okviru prvog meča plej-ofa za Ligu šampiona. Zaista uzbudljiv meč ova dva veoma kvalitetna tima i može se reći da je prava nesreća što će samo jedan biti učesnik najelitnijeg evropskog takmičenja.

Iako nije bilo previše šansi u prvom poluvremenu su viđena dva gola. Prvi je usledio posle kornera koji je izveo holandski tim. Teze je centrirao iz ugla, a Goldson loše reagovao i lopta je došla do Sangarea koji ju je snažnim šutem poslao u mrežu.

Ipak, samo tri minuta kasnije domaći su došli do izjednačenja. Fenomenalni Tavernije je proigrao Čolaka, koji se dobro snašao pred golom gostiju i pogodio za 1:1.

Nakon postignutog gola inicijativu je preuzeo Rendžers koji je tokom celog meča bio nošen atmosferom ''Ajbroksa''. Igrao se 70. minut kada je Lorens ne baš sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je golman PSV-a, Benitez, očajno reagovao i ispustio loptu u svoju mrežu.

Ipak, nije se predavao tim iz Ajndhovena, već je posle samo osam minuta došao do izjednačenja i to ponovo nakon prekida. Igrao se 78. minut kada je Gakpo centrirao iz kornera, a Obispo bio najviši u skoko i perfektnim udarcem glavom pogodio za konačnih 2:2.

Revanš meč će se igrati 24. avgusta u Holandiji i njega ćete moći da pratite na kanalima TV Arena sport.