Partizan najzad efikasan, crno-beli na Maltu idu sa tri gola prednosti

18/08/2022

-

22:53

Partizan najzad efikasan, crno-beli na Maltu idu sa tri gola prednosti - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana ubedljivo su slavili 4:1 protiv Hamruna u plej-of rundi kvalifikacija za Ligu konferencija. Visokim presingom su igrači Gordana Petrića pravili velike probleme Maltežanima i za taj trud bili nagrađeni. Golove za crno-bele postigli su Rikardo, Urošević, Dijabate i Andrade.

Crno-beli tako sa tri gola prednosti putuju na revanš, gde ne bi trebalo da ima problema sa Hamrumom, iako je svakako potrebna opreznost.

Revanš će biti odigran narednog četvrtka na Malti.

Ovo je druga vezana pobeda Partizana, druga od kako je Gordan Petrić preuzeo ekipu umesto smenjenog Ilije Stolice.

Loše je Partizan počeo sezonu. Posle pobede na startu nad Javorom, imali su šest vezanih utakmica bez pobede. Ta serija je prekinuta za vikend u Superligi Srbije, a sada je ostvaren i drugi uzastopni trijumf.

Fantastično je Partizan počeo susret sa Hamrunom na stadionu u Humskoj. Odigrao je prvo poluvreme iz snova. Crno-beli su bili raspoloženi i dali tri gola protivniku.

Golove su dali Rikardo Gomeš, Slobodan Urošević i Fuseni Dijabate.

U drugom poluvremenu kao da su stali. Hamrun je bio opasan, i u 52. minutu preko Gijomea smanjili zaostatak. Ali, Partizan je ponovo zaigrao bolje. Nagrada je došla u vidu gola Andradea, koji je posle duže vremena prikazao dobru igru.

Stadion Partizana. Sudija: Filip Glova (Slovačka).

Strelci: Gomeš 15, Urošević 25, Dijabate 33, Andrade 77 - Gijome 52.

PARTIZAN: Popović - Živković, Marković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Fejsa, Andrade, Dijabate, Menig - Rikardo.

HAMRUN: Bonelo - Korbalan, Bjeličić, Borg, Kamenzuli - Emerson, Gilomje, Prša -  Džoni, Eder, Nedeljković.

Uživo, Partizan - Hamrun

Kraj, trijumf Partizana 4:1.

77' Gol! Andrade pogađa za 4:1 i rešava pitanje pobednika na ovom meču. Sjajan presing Partizana se ponovo isplatio.

72' Probudio se malo Partizan, imao je četiri solidna napada, međutim nisu uspeli da probiju bedem Hamruna koji je čak tri puta izblokirao pokušaj fudbalera domaćina.

63' Prvi konkretniji napad crno-belih u nastavku. Ipak, bez prave završnice i lopta ide pored gola.

59' Hamrun je bolji u drugom poluvremenu. Imali su gosti nekoliko opasnih napadau nastavku utakmice.

57' Veliki pritisak Maltežana, ponovo su bili izrazito opasni iz prekida.

52' Gol za Hamrun. Gulamije je posle kornera nadskočio odbranu Partizana i zatresao mrežu golmana Popovića. Sada je 3:1 u korist crno-belih.

47' Opasnost pred golom Partizana, dve prilike je imala ekipa Hamruna, ali su defanzivci crno-belih ostali pribrani i uspešno se odbranili.

Poluvreme, 3:0 za Partizan

45+1' Postigao je Hamrun gol posle prekida, ali je on poništen zbog prethodnog faula Džonija nad golmanom crno-belih

33' GOL! Partizan vodi 3:0. Strelac je ovaj put Dijabate, koji je realizovao sjajan kontranapad Partizana i asistenciju Andradea.

25' GOL! Urošević posle kornera povećava na 2:0. Vujačić je sjajno glavom pronašao svog kapitena koji je nadskočio odbranu Maltežana i glavom zatresao mrežu.

15' GOL! Partizan vodi 1:0! Strelac je Rikardo!

10' Prva konkretna akcija Partizana! Menig je šutirao sa 17 metara, ali je lepo odbranio golman gostiju. Nakon toga je neprecizno pokušao Rikardo.

6' Nakon konrenra, Kamenculi pokušava iz daljine, ali lopta završava daleko od gola.

5' Prva prilika na utakmici. Džoni je prošao po desnoj strani, i šutirao, ali je oprezan bio Saničanin koji je izblokirao udarac.

4' Ispitivanje snaga na početku utakmice.

Utakmica je počela.

Partizan je napravio dobru uvertiru, pošto je u nedelju uspeo da savlada Mladost GAT u Superligi Srbije, golom u nadoknadi. To je druga pobeda u sezoni, prva još od 9. jula.

Nakon eliminacije od AEK-a iz Larnake u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, crno-belima je pružena nova mogućnost da izbori grupnu fazu nekog kontinentalnog takmičenja.

Rival u baražu za plasman u grupnu fazu Lige konferencija je Hamrun sa Malte.

Prva utakmica na programu je od 21 čas na stadionu u Humskoj, dok je revanš zakazan za 25. avgust na Malti.