Mitrović čovek odluke: Fulam u poslednjem minutu došao do pobede protiv Brentforda

20/08/2022

-

18:22

Mitrović čovek odluke: Fulam u poslednjem minutu došao do pobede protiv Brentforda - Copyright Tanjug/(Bradley Collyer/PA via AP)

Fudbaleri Fulama remizirali su na domaćem terenu protiv Brentforda 2:2 u okviru trećeg kola Premijer lige.

Imao je Fulam velikih 2:0, ali se ovoga puta pokazalo da to stvarno jeste najopasniji rezultat.

Ali, u 90. minutu Mitrović je pokazao ko je gazda na Krejven Kotidžu, nadskočio je odbranu Brentforda i glavom zatresao mrežu rivala.

U prednost domaćina doveo je Bobi De Kordova Rid koji je nakon zbrke u jedanaestercu bio na pravom mestu i bez problema plasirao loptu u mrežu.

Zatim je prednost udvostručio Paljinja posle kornera koji je izveo Andreas Pereira.

Ipak, Fulam je primio gol pre kraja prvog poluvremena, Norgard je vratio nadu Brentfordu.

Posle pauze gosti su nastavili da napadaju i to im se isplatilo u 71. minutu kada je Ivan Toni prelako postigao pogodak i doneo izjednačenje svom timu.

A onda je na scenu stupio Aleksandar Mitrović.

Iako ga nije htelo tokom većeg dela utakmice, kada je bilo važno, srpski reprezentativac nije zakazao.

Nadskočio je odbranu Brentforda i glavom doneo Fulamu sva tri boda na ovom susretu.

Odmah je Mitrović i zamenjen, a londonski tim uspeo je da sačuva svoju mrežu i donese veliko slavlje svojim navijačima.

U ostalim duelima, Sautempton je u gostima nadigrao Lester 2:1, Kristal Palas je ubedljivo došao do pobede od 3:1 protiv Aston Vile, dok su Everton i Notingem remizirali 1:1.