20/08/2022

-

20:29

Bornmut - Arsenal - Copyright Tanjug/(Steven Paston/PA via AP)

Fudbaleri Arsenala ostvarili su maksimalan učinak nakon tri kola Premijer lige. Na gostovanju Bornmutu nastavili su pobednički ritam, slavili su rezultatom 3:0.

Ekspresno su gosti iz Londona stekli dva gola prednosti, već u 11. minutu. U glavnoj ulozi našao se dvostruki strelac, kapiten Martin Edegard.

Gabrijel Žesus je nastavio sa dobrim potezima u dresu "Tobdžija", u 5. minutu nanizao je nekolicinu  igrača domaćina, proigrao Martinelija koji je utrčao sa leve strane i šutirao. Golman Travers je odbranio udarac, lopta je došla do Martina Edegarda kome nije bilo teško da pogodi mrežu - 1:0.

Malo kasnije po levoj strani lepo su kombinovali Bukajo Saka i Ben Vajt, na kraju, Žesus je primio loptu u kaznenom prostoru i asistirao, akciju je završio Edegard preciznim udarcem za 2:0.

Pobedu Arsenala overio je perelpim pogotkom Vilijam Saliba. Loptu je iskosa sa leve strane na 15 metar od gola vratio Granit Čaka, a štoper "Todžija" snažno i precizno pogodio gornji levi ugao gola - 3:0.