27/08/2022

-

19:37

Het-trik Halanda spasio Siti, Čelsi sa igračem manje pobedio Lester - Copyright Tanjug/(Nick Potts/PA via AP)

Fudbaleri Mančester sitija uspeli su nadigraju Kristal Palas 4:2 u četvrtom kolu Premijer lige.

Vodio je Kristal Palas 2:0 ali se to još jednom pokazalo kao najopasniji rezultat.

"Građani" su u drugom poluvremenu ubacili u brzinu više i na krilima Erlinga Halanda uspleli da ipak dodđu do tri boda.

Stouns je u četvrtom minutu poslao autogol, zatim je Anderesen udvostručio prednost Kristal Palasa koji se sjajno branio i delovalo je da će uspeti da dođu do pozitivnog rezultata.

A onda je usedio slobodan pad londonske ekipe. Silva je načeo mrežu Palasa i vratio nadu svom timmu a zatim je na scenu stupio Erling Haland.

Na dominantan način je uspeo da postigne tri gola i tako svojoj ekipi donese novi trijumf u sezoni.

Impresivnu pobedu upisao je i Čelsi. Iako su ostali sa igračem manje u 28. minutu kada je drugi žuti karton zaradio Galager.

Uspeli su izabranici Tomasa Tuhela da ne orime gol do poluvremena, a posle pauze zablistao je Rahim Sterling.

Prvo je na majstorski način savladao golmana gostiju, a ubrzo nakon toga upisao je i svoj drugi gol u dresu "plavaca".

Malo nade Lesteru dao je Barnes, ali je Čelsi uspeo da se odbrani i sačuva pobedu.