27/08/2022

-

22:36

Pobeda za Milojevića na debiju, Zvezda rutinirala Javor - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Javor 4:1 u osmom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Pružila je ekipa iz Ivanjice sjajan otpor aktuelnom šampionu, ali im je na kraju popustila koncentracija i primili su dva laka gola.

Od početka se videlo da gosti nisu došli samo da se brane, več su imali ideju da pokvare debi novog trenera Milojevića.

Zapretili su već u drugom minutu kada je Gigić istršao sam pred Borjana ali se nije najbolje snašao.

Potom je usledio pritisak Crvene zvezde koji je krunisam golom Ohija u 16. minutu posle odličnog dodavanja Stefana Mitrovića.

Ipak, gosti nisu odustali i izjednačili su u 30. minutu preko kapitena Marčića koji je glavom uspeo da savlada Zvezdinog kapitena.

Posle toga, uzbuđenja nije bilo, Zvezda je vršila pritisak ali nije uspevala da pribije bedem Javora sve do 75. minuta kada je Mitrović neometano plasirao loptu u gol Javora. Sve je to pripremio Katai koji je pasom ka Gobeljiću zbunio celu odbranu gostiju, a ovaj rutinski proigrao mladog igrača koji je upisao treći gol u dresu crveno - belih.

Pobedu je potvrdio Ben nekoliko minuta kasnije posle brzog kontranapada.

Ipak, tu nije bio kraj. U 89' minutu u strelce se upisao i Veljko Nikolić prelepim pogotkom sa 25 metara.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Azarov - Sanogo, Kanga - Ben, Kangva, Mitrović - Ohi.

Javor: Vulić - Nikolić, Tolčić, Obradović, Đukić - Dukure, Maričić - Janjić, L.Luković, Kembel - Gigić