Njukasl se izvukao u 90. minutu: Sen-Maksiman spasio crno-bele

28/08/2022

-

17:23

Njukasl se izvukao u 90. minutu: Sen-Maksiman spasio crno-bele - Copyright Tanjug/(Jacob King/PA via AP)

Fudbaleri Njukasla remizirali su sa Vulverhemptonom 1:1 u četvrtom kolu Premijer lige.

Imao je Njukasl veći posed lopte, kontrolisali su tempo utakmice ali to nisu uspeli da iskoriste.

Kaznio ih je kapiten Vulvsa, Ruben Neveš, koji je uputio neodbranjiv udarac ka golu Poupa.

Pokušavao je Njukasl u drugom poluvremenu da dođe do izjednačenja, ali opet nisu koristili svoje prilike. Postigao je Vulverhempton i drugi gol, strelac je bio Raul Himenez ali je on poništen zbog prethodnog faula.

Izjednačenje domaćinima doneo je Sen-Maksiman koji je takođe postigao prelep gol sa ivice šesnaesterca.

Imao je šansu Njukasl da dođe i do tri boda, ali je posle centaršuta Elitot Anderson glavom pogodio prečku.

U drugom meču u ovom terminu Vest Hem je u gostima slavio protiv Aston Vile 1:0.

Gol odluke postigao je Fornlas u 74. minutu. Šutirao je iz velike udaljenosti, lopta se odbila od defanzivca Aston Vile i prevarila golmana.